INFORMACJE

dr Barbara Cieślak-Gałązka

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog.

Już w czasie studiów na Akademii Medycznej w Warszawie wykazywała się zaangażowaniem w pracę kliniczną. Była aktywnym członkiem Studenckiego Kola Naukowego przy Klinice Kardiologii.
Ukończyła Akademię Medyczną z wyróżnieniem, a Lekarski Egzamin Państwowy z najwyższym w Polsce wynikiem.

Szkolenie specjalizacyjne z chorób wewnętrznych odbywała w zespole Kliniki Kardiologii CMKP w Szpitalu Grochowskim. Zdobyła tam doświadczenie w pracy z pacjentami w szerokim spektrum interny i kardiologii oraz nawyk wnikliwości diagnostycznej w badaniu chorych obciążonych wieloma współistniejącymi schorzeniami. W kręgu jej zainteresowań zawsze były także choroby endokrynologiczne (zwłaszcza zaburzenia pracy tarczycy) i metaboliczne (cukrzyca i zaburzenia lipidowe).

Pogłębiając te zainteresowania w Pododdziale Diabetologii i Zaburzeń Metabolicznych przy Klinice Endokrynologii CMKP Szpitala Bielańskiego zdobyła specjalizację z diabetologii.

Pracowała także jako konsultant Kliniki Neurologii Szpitala im. Prof. Witolda Orłowskiego, gdzie zajmowała się pacjentami dotkniętymi udarem mózgu, padaczką, stwardnieniem rozsianym.
Regularnie poszerza swoją wiedzę, przez uczestnictwo w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych z dziedziny chorób sercowo-naczyniowych, metabolicznych, autoimmunizacyjnych i żywienia.

Bardzo dużą wagę przykłada do relacji lekarz-pacjent. Każdego chorego traktuje indywidualnie, z szacunkiem i uwagą.

Prywatnie jest żoną, matką trójki dzieci, aktywnym członkiem Ruchu Światło-Życie. Wraz z mężem prowadzi warsztaty komunikacji małżeńskiej oraz rekolekcje formacyjne. W swojej kuchni realizuje te same zalecenia żywieniowe, które przekazuje swoim pacjentom. Lubi odpoczywać w towarzystwie rodziny i przyjaciół przy filiżance kawy i akompaniamencie fortepianu.

color
https://medycynazywienia.waw.pl/core/assets/a488b191f1/
https://medycynazywienia.waw.pl/
#70aa53
style1
paged
Wczytuję posty...
/home/klient.dhosting.pl/mariapluta/medycynazywienia.waw.pl/public_html/
#
off
none
loading
#
Sort Gallery
on
off
off
off
off